Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | The Red Shoes (1948) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Taxi Driver (1976) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Casablanca | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Mirror, The ( Zerkalo ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Hiroshima, My Love ( Hiroshima mon amour ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Chinatown | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Vertigo (1958) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Dazed and Confused | 4.0/4 | 3.0/4 |



