Favorite Films of 2013 by illuminaria

Favorite Films of 2013

# Movie Title Rating Overall Add
1. Prisoners (2013) 4.0/4 3.2/4
2. Past, The ( passé, Le ) 4.0/4 3.3/4
3. Inside Llewyn Davis 4.0/4 3.1/4
4. 12 Years a Slave 4.0/4 3.3/4
5. Simon Killer 3.5/4 2.7/4
6. Young and Beautiful 3.5/4 3.3/4
7. Only Lovers Left Alive 3.5/4 3.0/4
8. Her 3.5/4 3.2/4
9. Before Midnight (2013) 3.5/4 3.0/4
10. Frances Ha 3.5/4 3.1/4
11. The Act of Killing 3.5/4 3.3/4
12. Blackfish 3.5/4 3.2/4
13. Child's Pose ( Pozitia copilului ) 3.5/4 2.4/4
14. Blue is the Warmest Color ( vie d'Adèle, La ) 3.5/4 3.0/4
15. The Wolf of Wall Street 3.0/4 3.3/4
16. Stoker (2013) 3.0/4 2.7/4
17. To the Wonder 3.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name