Top Crime
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bonnie and Clyde | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Carlito's Way | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Casino | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | The Departed | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Dog Day Afternoon | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Donnie Brasco | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 8. | The Godfather: Part II | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 9. | Goodfellas | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | Mystic River | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Natural Born Killers | N/A | 2.8/4 | |
| 12. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 13. | Scarface (1983) | 2.5/4 | 3.2/4 | |
| 14. | True Romance | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 15. | The Usual Suspects | 4.0/4 | 3.3/4 |



