Top 25 Films of 2017 by CarnivorousCouch

Top 25 Films of 2017

# Movie Title Rating Overall Add
1. Lady Bird 4.0/4 3.1/4
2. The Florida Project 4.0/4 3.2/4
3. Call Me by Your Name 4.0/4 3.1/4
4. Faces Places ( Visages, villages ) 4.0/4 3.5/4
5. Get Out (2017) 4.0/4 3.2/4
6. Phantom Thread 4.0/4 3.2/4
7. A Quiet Passion 4.0/4 3.0/4
8. The Lost City of Z 4.0/4 2.9/4
9. Dunkirk (2017) 4.0/4 3.3/4
10. Good Time (2017) 4.0/4 3.2/4
11. Dawson City: Frozen Time 4.0/4 3.0/4
12. The Big Sick 4.0/4 3.1/4
13. Mudbound 4.0/4 3.2/4
14. Personal Shopper 4.0/4 2.7/4
15. A Ghost Story (2017) 4.0/4 3.2/4
16. The Post 4.0/4 2.8/4
17. Raw 4.0/4 2.8/4
18. Blade Runner 2049 4.0/4 3.3/4
19. Kedi 4.0/4 3.2/4
20. Mother! (2017) 4.0/4 2.7/4
21. The Killing of a Sacred Deer 4.0/4 3.1/4
22. Coco (2017) 3.5/4 3.4/4
23. Star Wars: The Last Jedi 3.5/4 2.6/4
24. Columbus 3.5/4 2.7/4
25. Okja 3.5/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name