Top Comedy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | I Now Pronounce You Chuck & Larry | 4.0/4 | 2.2/4 | |
| 2. | Happy Gilmore | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Billy Madison | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | The Wedding Crashers | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Tommy Boy | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Blades of Glory | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 7. | Anchorman: The Legend of Ron Burgundy | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Old School | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Step Brothers | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | Ted | 0.5/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Elf | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | The Cobbler | 3.0/4 | 2.0/4 | |
| 14. | Zoolander 2 | 4.0/4 | 1.7/4 | |
| 15. | Zoolander | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 16. | The Wedding Singer | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 17. | Black Sheep (1996) | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 18. | Wayne's World | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 19. | Ferris Bueller's Day Off | 3.5/4 | 3.1/4 |



