Top 2006
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Little Miss Sunshine | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Children of Men | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | The Departed | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Letters from Iwo Jima | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 7. | The Prestige (2006) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 8. | V for Vendetta | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Apocalypto | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | The Descent (2006) | 3.0/4 | 2.9/4 |



