Top Superhero Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | Spider-Man 2 | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Iron Man (2008) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Batman Begins | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Hellboy (2004) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 6. | V for Vendetta | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 7. | X2 - X-Men United | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Batman (1989) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Watchmen | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Spider-Man | 3.0/4 | 2.9/4 |



