Best Horror Films of all Time by cacb3995

Best Horror Films of all Time

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
2. Psycho (1960) 4.0/4 3.3/4
3. The Silence of the Lambs 3.5/4 3.4/4
4. Rosemary's Baby 3.5/4 3.0/4
5. The Exorcist (1973) 3.0/4 3.1/4
6. Alien 3.5/4 3.3/4
7. The Texas Chainsaw Massacre (1974) 3.0/4 2.9/4
8. A Nightmare on Elm Street (1984) 3.0/4 3.0/4
9. Jaws 3.0/4 3.2/4
10. Halloween (1978) 3.0/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name