Top Horror
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Sleepaway Camp | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 2. | Sleepaway Camp II: Unhappy Campers | 4.0/4 | 1.9/4 | |
| 3. | Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland | 4.0/4 | 1.6/4 | |
| 4. | Friday the 13th (1980) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Friday the 13th Part 2 | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 6. | Friday the 13th Part III | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 7. | Friday the 13th Part IV: The Final Chapter | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 8. | Friday the 13th Part V: A New Beginning | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 9. | Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan | 4.0/4 | 1.9/4 | |
| 10. | Final Destination (2000) | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Final Destination 2 | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 12. | Final Destination 3 | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 13. | The Final Destination (2009) | 4.0/4 | 2.1/4 | |
| 14. | The Texas Chainsaw Massacre (1974) | 4.0/4 | 2.9/4 |



