My favorite movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The NeverEnding Story | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | A Nightmare on Elm Street (1984) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 4. | A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | A Nightmare on Elm Street 4: The Dream Master | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | Wes Craven's New Nightmare | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Friday the 13th (1980) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Friday the 13th Part 2 | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 9. | Friday the 13th Part III | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 10. | Friday the 13th Part IV: The Final Chapter | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 11. | Friday the 13th Part V: A New Beginning | 2.5/4 | 2.1/4 | |
| 12. | Friday the 13th Part VI: Jason Lives | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 13. | Sleepaway Camp | 4.0/4 | 2.4/4 | |
| 14. | Sleepaway Camp II: Unhappy Campers | 4.0/4 | 1.9/4 | |
| 15. | Sleepaway Camp III: Teenage Wasteland | 3.5/4 | 1.6/4 | |
| 16. | Charlie and the Chocolate Factory | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 17. | Lore | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 18. | Saw VI | 4.0/4 | 2.6/4 |



