Heath Ledger RIP
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | 10 Things I Hate About You | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | I'm Not There | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 3. | The Patriot (2000) | 1.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Monster's Ball | N/A | 2.7/4 | |
| 5. | The Dark Knight | 1.5/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Candy (2006) | N/A | 2.7/4 | |
| 7. | The Lords of Dogtown | N/A | 2.7/4 | |
| 8. | The Order (2003) | N/A | 2.0/4 | |
| 9. | The Four Feathers (2002) | N/A | 2.6/4 | |
| 10. | The Brothers Grimm | 0.5/4 | 2.4/4 | |
| 11. | Two Hands | 0.5/4 | 2.0/4 | |
| 12. | Brokeback Mountain | 0.5/4 | 2.9/4 | |
| 13. | Ned Kelly (2004) | 0.5/4 | 2.3/4 | |
| 14. | A Knight's Tale | 0.5/4 | 2.6/4 | |
| 15. | Casanova | 0.5/4 | 2.3/4 |



