Top 2007 Films
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Diving Bell and the Butterfly, The ( Scaphandre et le papillon, Le ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Slipstream (2007) | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 3. | vie en rose, La ( môme, La ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Juno | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 5. | The Darjeeling Limited | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Feast of Love | 4.0/4 | 2.3/4 | |
| 7. | Shoot 'Em Up | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Death at a Funeral (2007) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 9. | The Heartbreak Kid (2007) | 3.5/4 | 2.2/4 | |
| 10. | Live Free or Die Hard | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Valet, The ( doublure, La ) | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 12. | My Best Friend ( Mon meilleur ami ) | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 13. | Private Property ( Nue propriété ) | 3.0/4 | 2.4/4 | 



