2017 by Travis

2017

# Movie Title Rating Overall Add
1. Baby Driver 4.0/4 3.1/4
2. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 3.5/4 3.2/4
3. Get Out (2017) 3.5/4 3.2/4
4. It (2017) 3.5/4 3.0/4
5. Good Time (2017) 3.5/4 3.2/4
6. I, Tonya 3.5/4 3.2/4
7. Split (2017) 3.5/4 2.9/4
8. Wind River 3.0/4 3.1/4
9. Guardians of the Galaxy Vol. 2 3.0/4 2.9/4
10. John Wick: Chapter Two 3.0/4 3.1/4
11. The Disaster Artist 3.0/4 3.1/4
12. American Made 3.0/4 2.8/4
13. Roman J Israel, Esq. 3.0/4 2.9/4
14. All the Money in the World 3.0/4 2.9/4
15. Thor: Ragnarok 3.0/4 3.0/4
16. Jumanji: Welcome to the Jungle 3.0/4 2.8/4
17. Brawl in Cell Block 99 3.0/4 2.7/4
18. Alien: Covenant 3.0/4 2.6/4
19. Blade Runner 2049 2.5/4 3.3/4
20. Life (2017) 3.0/4 2.6/4
21. Spider-Man: Homecoming 3.0/4 3.0/4
22. The Belko Experiment 3.0/4 2.5/4
23. Jungle (2017) 3.0/4 2.7/4
24. My Friend Dahmer 2.5/4 2.8/4
25. The Hitman's Bodyguard 2.5/4 2.6/4
26. Kong: Skull Island 2.5/4 2.6/4
27. The Babysitter (2017) 2.5/4 2.5/4
28. Gerald's Game 2.5/4 2.8/4
29. Happy Death Day 2.0/4 2.8/4
30. Before I Wake 2.5/4 2.7/4
31. A Cure for Wellness 2.5/4 2.5/4
32. Wonder Woman (2017) 2.0/4 2.9/4
33. War for the Planet of the Apes 2.5/4 2.9/4
34. Better Watch Out 2.0/4 2.5/4
35. The House (2017) 2.0/4 2.1/4
36. The Meyerowitz Stories (New and Selected) 2.0/4 3.0/4
37. The Fate of the Furious 2.0/4 2.5/4
38. Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales 2.0/4 2.6/4
39. It Comes at Night 2.0/4 2.8/4
40. Mother! (2017) 2.0/4 2.7/4
41. The Ritual (2017) 2.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name