2020
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Gentlemen | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Big Time Adolescence | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Bad Boys for Life | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 4. | Palm Springs (2020) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | The Way Back (2020) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 6. | Bad Education (2020) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | The King of Staten Island | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | The Invisible Man (2020) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | The Hunt (2020) | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Project Power | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 11. | Coffee & Kareem | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 12. | The Lodge | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 13. | Spenser Confidential | 2.5/4 | 2.0/4 | |
| 14. | Becky | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 15. | Underwater (2020) | 2.0/4 | 2.3/4 |



