| 1. | Saving Private Ryan | 4.0/4 | 3.3/4 |  | 
			
											
								| 2. | American History X | 4.0/4 | 3.2/4 |  | 
			
											
								| 3. | The Big Lebowski | 3.5/4 | 3.1/4 |  | 
			
											
								| 4. | The Wedding Singer | 3.5/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 5. | Rounders (1998) | 3.5/4 | 2.9/4 |  | 
			
											
								| 6. | The Truman Show | 3.0/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 7. | There's Something About Mary | 3.5/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 8. | He Got Game | 3.0/4 | 2.6/4 |  | 
			
											
								| 9. | A Simple Plan | 3.5/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 10. | Fear and Loathing in Las Vegas | 3.0/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 11. | Suicide Kings | 3.0/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 12. | U.S. Marshals | 3.0/4 | 2.6/4 |  | 
			
											
								| 13. | Half Baked | 3.0/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 14. | Following | 3.0/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 15. | Stepmom | 3.0/4 | 2.6/4 |  | 
			
											
								| 16. | Wild Things (1998) | 2.5/4 | 2.5/4 |  | 
			
											
								| 17. | Can't Hardly Wait | 3.0/4 | 2.3/4 |  | 
			
											
								| 18. | The Faculty | 3.0/4 | 2.4/4 |  | 
			
											
								| 19. | The Thin Red Line | 2.5/4 | 2.9/4 |  | 
			
											
								| 20. | Armageddon | 2.5/4 | 2.6/4 |  | 
			
											
								| 21. | The Waterboy (1998) | 2.5/4 | 2.3/4 |  | 
			
											
								| 22. | Rush Hour (1998) | 2.5/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 23. | Lethal Weapon 4 | 2.5/4 | 2.4/4 |  | 
			
											
								| 24. | Fallen (1998) | 3.0/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 25. | You've Got Mail | 2.5/4 | 2.5/4 |  | 
			
											
								| 26. | Halloween H20: 20 Years Later | 2.0/4 | 2.3/4 |  | 
			
											
								| 27. | BASEketball | 2.0/4 | 2.4/4 |  | 
			
											
								| 28. | Simon Birch | 2.5/4 | 2.3/4 |  | 
			
											
								| 29. | Snake Eyes (1998) | 2.0/4 | 2.2/4 |  | 
			
											
								| 30. | Dark City (1998) | 3.0/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 31. | Insomnia (1998) | 2.5/4 | 2.8/4 |  | 
			
											
								| 32. | Without Limits (1998) | 2.5/4 | 2.7/4 |  | 
			
											
								| 33. | Dirty Work (1998) | 1.5/4 | 2.3/4 |  | 
			
											
								| 34. | Doctor Dolittle (1998) | 1.5/4 | 2.1/4 |  | 
			
											
								| 35. | Hard Rain | 1.0/4 | 2.1/4 |  |