2013 by Cinemaniac

2013

# Movie Title Rating Overall Add
1. Short Term 12 3.5/4 3.3/4
2. The Wolf of Wall Street 3.5/4 3.3/4
3. Her 3.5/4 3.2/4
4. Captain Phillips 3.5/4 3.1/4
5. Blue is the Warmest Color ( vie d'Adèle, La ) 3.0/4 3.0/4
6. Prisoners (2013) 3.0/4 3.2/4
7. Gravity 3.0/4 3.1/4
8. Dallas Buyers Club 3.0/4 3.2/4
9. Pacific Rim 3.0/4 2.6/4
10. Frozen (2013) 3.0/4 3.0/4
11. The Place Beyond the Pines 3.0/4 3.0/4
12. Disconnect (2013) 3.0/4 3.0/4
13. Blue Ruin 3.0/4 3.0/4
14. Rush (2013) 3.0/4 3.1/4
15. Flu ( Gamgi ) 3.0/4 2.2/4
16. Elysium 3.0/4 2.7/4
17. The Conjuring 3.0/4 3.1/4
18. Man of Steel 3.0/4 2.7/4
19. Oblivion 2.5/4 2.6/4
20. Blackfish 2.5/4 3.2/4
21. Evil Dead (2013) 2.5/4 2.5/4
22. Nebraska 2.5/4 3.0/4
23. The Frozen Ground 2.5/4 2.6/4
24. Mud 2.5/4 3.0/4
25. World War Z 2.5/4 2.8/4
26. The Call (2013) 2.0/4 2.6/4
27. Out of the Furnace 2.0/4 2.5/4
28. Iron Man 3 2.5/4 2.9/4
29. Oz the Great and Powerful 2.0/4 2.5/4
30. The Wolverine 2.0/4 2.7/4
31. Star Trek Into Darkness 2.0/4 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name