1991 by Cinemaniac

1991

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Fisher King 4.0/4 2.9/4
2. Beauty and the Beast (1991) 3.5/4 3.2/4
3. JFK 3.5/4 3.0/4
4. The Rapture (1991) 3.5/4 2.7/4
5. The Silence of the Lambs 3.5/4 3.4/4
6. Terminator 2: Judgement Day 3.5/4 3.2/4
7. Barton Fink 3.0/4 3.1/4
8. Boyz n the Hood 3.0/4 3.1/4
9. Rambling Rose 3.0/4 2.2/4
10. Cape Fear (1991) 3.0/4 2.8/4
11. Thelma & Louise 3.0/4 2.9/4
12. What About Bob? 3.0/4 2.8/4
13. Not Without My Daughter 3.0/4 2.4/4
14. The Addams Family (1991) 3.0/4 2.6/4
15. Star Trek VI: The Undiscovered Country 3.0/4 2.7/4
16. The Rocketeer 3.0/4 2.4/4
17. The Doors (1991) 3.0/4 2.7/4
18. The Naked Gun 2 1/2 2.5/4 2.6/4
19. Bill & Ted's Bogus Journey 2.5/4 2.4/4
20. City Slickers (1991) 2.5/4 2.6/4
21. Robin Hood: Prince of Thieves 2.5/4 2.7/4
22. Father of the Bride (1991) 2.5/4 2.6/4
23. Regarding Henry 2.5/4 2.5/4
24. Toy Soldiers (1991) 2.5/4 2.6/4
25. Hook (1991) 2.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name