1966
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Seconds | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Persona ( Kinematografi ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Who's Afraid of Virginia Woolf? | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Au hasard Balthazar | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Blow-Up | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | The Trap (1967) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | The Sand Pebbles | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Fantastic Voyage | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Fahrenheit 451 (1966) | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Batman (1966) | 2.5/4 | 2.5/4 |



