Best to Worst Star Trek Films by truckturner

Best to Worst Star Trek Films

# Movie Title Rating Overall Add
1. Star Trek III: The Search for Spock 3.5/4 2.7/4
2. Star Trek: First Contact 3.5/4 2.8/4
3. Star Trek II: The Wrath of Khan 3.0/4 3.0/4
4. Star Trek Into Darkness 3.0/4 3.0/4
5. Star Trek: Nemesis 3.0/4 2.5/4
6. Star Trek: Generations 3.0/4 2.7/4
7. Star Trek VI: The Undiscovered Country 3.0/4 2.7/4
8. Star Trek 3.0/4 3.1/4
9. Star Trek: Insurrection 2.5/4 2.5/4
10. Star Trek Beyond 2.5/4 2.8/4
11. Star Trek V: The Final Frontier 2.0/4 2.3/4
12. Star Trek IV: The Voyage Home 2.0/4 2.8/4
13. Star Trek: The Motion Picture 1.5/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name