Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | V for Vendetta | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Dead Poets' Society | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Three Billboards Outside Ebbing, Missouri | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Memento | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 5. | Good Will Hunting | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Arrival (2016) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Fantastic Mr. Fox | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Stardust (2007) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | O Brother Where Art Thou | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | The Grand Budapest Hotel | 3.0/4 | 3.3/4 |




