Keeping Track Of All My Movies Viewed by JR186

Keeping Track Of All My Movies Viewed

# Movie Title Rating Overall Add
1. Iron Man (2008) 3.0/4 3.1/4
2. Iron Man 2 2.5/4 2.8/4
3. Iron Man 3 3.0/4 2.9/4
4. Captain America: The First Avenger 3.0/4 2.8/4
5. Captain America: The Winter Soldier 3.5/4 3.1/4
6. Captain America: Civil War 3.0/4 3.1/4
7. Thor 2.5/4 2.9/4
8. Thor: The Dark World 2.0/4 2.8/4
9. Thor: Ragnarok 3.5/4 3.0/4
10. Thor: Love and Thunder 2.5/4 2.5/4
11. The Avengers (2012) 3.0/4 3.3/4
12. The Avengers: Age of Ultron 2.5/4 2.9/4
13. Avengers: Infinity War 4.0/4 3.3/4
14. Avengers: Endgame 4.0/4 3.3/4
15. Spider-Man: Homecoming 3.0/4 3.0/4
16. Spider-Man: Far From Home 3.0/4 3.0/4
17. Spider-Man: No Way Home 4.0/4 3.4/4
18. Ant-Man 3.0/4 2.9/4
19. Ant-Man and the Wasp 3.0/4 2.8/4
20. Doctor Strange (2016) 3.0/4 3.0/4
21. Doctor Strange in the Multiverse of Madness 2.5/4 2.9/4
22. Guardians of the Galaxy 3.5/4 3.2/4
23. Guardians of the Galaxy Vol. 2 3.0/4 2.9/4
24. Black Widow (2021) 3.0/4 2.6/4
25. Captain Marvel 2.5/4 2.7/4
26. The Incredible Hulk 2.0/4 2.7/4
27. Black Panther (2018) 3.0/4 3.1/4
28. Eternals (2021) 2.0/4 2.1/4
29. Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings 3.0/4 2.9/4
30. Wonder Woman (2017) 3.0/4 2.9/4
31. Wonder Woman 1984 2.5/4 2.2/4
32. Birds of Prey: And the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn 2.5/4 2.4/4
33. Suicide Squad (2016) 2.0/4 2.3/4
34. The Suicide Squad (2021) 3.0/4 2.8/4
35. Man of Steel 3.0/4 2.7/4
36. Batman v Superman: Dawn of Justice 2.0/4 2.2/4
37. Shazam! 3.0/4 2.8/4
38. Justice League 1.5/4 2.3/4
39. Aquaman 2.5/4 2.5/4
40. Spider-Man 3.0/4 2.9/4
41. Spider-Man 2 3.0/4 2.9/4
42. Spider-Man 3 2.5/4 2.5/4
43. X-Men 3.0/4 2.9/4
44. X2 - X-Men United 3.0/4 2.9/4
45. X-Men: Apocalypse 2.0/4 2.5/4
46. X-Men: First Class 3.0/4 3.1/4
47. X-Men: Days of Future Past 3.5/4 3.2/4
48. X-Men Origins: Wolverine 2.0/4 2.7/4
49. The Wolverine 3.0/4 2.7/4
50. Logan (2017) 3.5/4 3.2/4
51. Deadpool 3.0/4 3.2/4
52. Deadpool 2 3.0/4 3.1/4
53. Fantastic Four (2005) 2.0/4 2.1/4
54. Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer 2.0/4 2.0/4
55. The Fantastic Four (2015) 1.5/4 1.8/4
56. Green Lantern 1.5/4 2.2/4
57. Daredevil 1.5/4 2.2/4
58. Elektra 1.0/4 1.5/4
59. Ghost Rider (2007) 1.5/4 1.9/4
60. Ghost Rider: Spirit of Vengeance 1.5/4 2.0/4
61. Superman (1978) 3.0/4 3.0/4
62. Superman II 3.0/4 2.7/4
63. Batman (1989) 3.0/4 2.9/4
64. Batman Begins 3.5/4 3.1/4
65. The Dark Knight Rises 3.0/4 3.2/4
66. Venom (2018) 2.5/4 2.5/4
67. Venom: Let There Be Carnage 2.0/4 2.3/4
68. Batman Returns 3.0/4 2.7/4
69. Batman & Robin 1.0/4 1.3/4
70. Batman Forever 1.5/4 2.1/4
71. Resident Evil (2002) 2.5/4 2.7/4
72. Resident Evil: Apocalypse 1.5/4 2.5/4
73. Resident Evil: Extinction 2.0/4 2.6/4
74. Resident Evil: Afterlife 1.5/4 2.5/4
75. Resident Evil: Retribution 1.5/4 2.3/4
76. Resident Evil: The Final Chapter 2.0/4 1.8/4
77. Sharknado 2.0/4 1.4/4
78. Sharknado 2: The Second One 2.0/4 1.7/4
79. Sharknado 3: Oh Hell No! 1.0/4 1.3/4
80. Sharknado 4: The 4th Awakens 1.5/4 1.8/4
81. Sharknado 5: Global Swarming 1.5/4 1.6/4
82. Cars 2.5/4 2.8/4
83. Cars 2 2.0/4 2.4/4
84. Cars 3 2.5/4 2.4/4
85. Toy Story 3.5/4 3.3/4
86. Toy Story 2 4.0/4 3.1/4
87. Toy Story 3 4.0/4 3.3/4
88. Toy Story 4 3.0/4 3.1/4
89. The Incredibles 4.0/4 3.1/4
90. Incredibles 2 3.0/4 3.2/4
91. Finding Nemo 3.5/4 3.2/4
92. Finding Dory 3.0/4 3.0/4
93. Monsters, Inc. 3.5/4 3.2/4
94. Monsters University 3.0/4 3.0/4
95. Wall-E 3.5/4 3.2/4
96. Up (2009) 4.0/4 3.3/4
97. Ratatouille 4.0/4 3.1/4
98. Onward 2.5/4 2.9/4
99. Soul (2020) 4.0/4 3.2/4
100. Brave (2012) 3.0/4 2.9/4
101. The Good Dinosaur 2.5/4 2.6/4
102. Luca 3.0/4 2.8/4
103. Turning Red 3.0/4 2.2/4
104. Lightyear 2.5/4 2.6/4
105. Inside Out (2015) 4.0/4 3.3/4
106. A Bug's Life 3.0/4 2.9/4
107. Coco (2017) 3.5/4 3.4/4
108. Ice Age 3.0/4 2.9/4
109. Ice Age: The Meltdown 2.5/4 2.7/4
110. Ice Age: Dawn of the Dinosaurs 2.0/4 2.7/4
111. Ice Age: Continental Drift 2.0/4 2.6/4
112. Ice Age: Collision Course 1.5/4 1.6/4
113. Kung Fu Panda 3.0/4 3.0/4
114. Kung Fu Panda 3 3.0/4 3.0/4
115. Kung Fu Panda 2 3.0/4 2.9/4
116. How to Train Your Dragon (2010) 4.0/4 3.2/4
117. How to Train Your Dragon 2 (2014) 3.0/4 3.0/4
118. How to Train Your Dragon: The Hidden World 3.0/4 3.1/4
119. Despicable Me 3.0/4 3.1/4
120. Despicable Me 2 2.5/4 2.9/4
121. Despicable Me 3 2.0/4 2.2/4
122. Harry Potter and the Sorcerer's Stone 2.5/4 3.0/4
123. Harry Potter and the Chamber of Secrets 2.5/4 2.9/4
124. Harry Potter and the Prisoner of Azkaban 3.5/4 3.1/4
125. Harry Potter and the Goblet of Fire 3.5/4 3.0/4
126. Harry Potter and the Order of the Phoenix 3.0/4 3.0/4
127. Harry Potter and the Half-Blood Prince 3.0/4 3.0/4
128. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 3.0/4 3.1/4
129. Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 4.0/4 3.2/4
130. Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring 4.0/4 3.3/4
131. Lord of the Rings: The Two Towers 3.5/4 3.3/4
132. Lord of the Rings: The Return of the King 4.0/4 3.4/4
133. The Hobbit: The Battle of Five Armies 2.5/4 2.8/4
134. The Hobbit: The Desolation of Smaug 3.0/4 3.0/4
135. Fantastic Beasts and Where to Find Them 3.0/4 2.8/4
136. Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald 2.5/4 2.3/4
137. Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore 2.0/4 2.1/4
138. Justice League Dark 2.5/4 2.8/4
139. Justice League: Crisis on Two Earths 2.5/4 2.5/4
140. Justice League Dark: Apokolips War 2.5/4 2.8/4
141. Justice League vs the Fatal Five 2.5/4 2.6/4
142. Justice League vs. Teen Titans 2.0/4 2.3/4
143. Justice League: Doom 2.5/4 2.7/4
144. Justice League: Gods and Monsters 3.0/4 2.8/4
145. Justice League: The Flashpoint Paradox 3.0/4 2.8/4
146. Justice League: The New Frontier 2.5/4 2.7/4
147. Batman and Harley Quinn 2.5/4 2.6/4
148. Batman: The Dark Knight Returns, Part 2 3.5/4 3.0/4
149. Batman: The Dark Knight Returns, Part 1 3.5/4 2.9/4
150. Batman: Under the Red Hood 3.0/4 2.9/4
151. Batman: Mask of the Phantasm 3.5/4 2.9/4
152. Batman vs. Robin 2.0/4 2.4/4
153. Batman: Assault on Arkham 2.5/4 2.8/4
154. Batman: Bad Blood 2.0/4 2.3/4
155. Batman: Gotham by Gaslight 1.5/4 2.1/4
156. Batman: Gotham Knight 2.5/4 2.6/4
157. Batman: Mystery of the Batwoman 2.0/4 2.6/4
158. Batman: Return of the Caped Crusaders 3.0/4 3.0/4
159. Batman: The Killing Joke 1.5/4 1.9/4
160. Batman: Year One 2.5/4 2.6/4
161. The Lego Batman Movie 3.0/4 3.1/4
162. Teen Titans: The Judas Contract 2.0/4 2.3/4
163. Superman vs. The Elite 2.5/4 2.5/4
164. Superman/Batman: Apocalypse 2.0/4 2.2/4
165. Superman: Unbound 2.5/4 2.6/4
166. All-Star Superman 2.5/4 2.4/4
167. The Death of Superman 2.5/4 2.3/4
168. Superman: Red Son 2.5/4 2.5/4
169. Superman: Man of Tomorrow (2020) 2.0/4 2.3/4
170. Superman/Batman: Public Enemies 3.0/4 2.8/4
171. Superman: Doomsday 2.5/4 2.6/4
172. Star Wars: Episode I - The Phantom Menace 2.5/4 2.4/4
173. Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 2.0/4 2.4/4
174. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 3.0/4 2.8/4
175. Star Wars: Episode IV - A New Hope 4.0/4 3.3/4
176. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
177. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 3.0/4 3.2/4
178. Star Wars: The Last Jedi 3.5/4 2.6/4
179. Star Wars: The Rise of Skywalker 2.5/4 2.4/4
180. The Fast and the Furious (2001) 2.5/4 2.5/4
181. 2 Fast 2 Furious 2.0/4 2.1/4
182. The Fast and the Furious: Tokyo Drift 2.0/4 2.3/4
183. Fast & Furious (2009) 2.0/4 2.7/4
184. Fast Five 3.0/4 2.9/4
185. Fast & Furious 6 3.0/4 2.8/4
186. Furious 7 2.5/4 2.8/4
187. The Fate of the Furious 2.5/4 2.5/4
188. F9 2.0/4 2.2/4
189. Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw 2.5/4 2.4/4
190. The Transformers (2007) 3.0/4 2.8/4
191. Transformers: Revenge of the Fallen 2.0/4 2.2/4
192. Transformers: Dark of the Moon 2.0/4 2.5/4
193. Transformers: Age of Extinction 1.5/4 2.3/4
194. Transformers: The Last Knight 1.5/4 2.0/4
195. Bumblebee 3.0/4 2.7/4
196. Casino Royale (2006) 3.5/4 3.1/4
197. Quantum of Solace 2.5/4 2.6/4
198. Skyfall 4.0/4 3.1/4
199. Spectre (2015) 2.5/4 2.7/4
200. No Time to Die 3.0/4 3.0/4
201. The Hunger Games 3.0/4 2.9/4
202. The Hunger Games: Catching Fire 3.5/4 3.0/4
203. The Hunger Games: Mockingjay Part 1 2.5/4 2.7/4
204. The Hunger Games: Mockingjay Part 2 2.0/4 2.4/4
205. Star Trek 3.5/4 3.1/4
206. Star Trek Into Darkness 3.5/4 3.0/4
207. Star Trek Beyond 2.5/4 2.8/4
208. Star Trek II: The Wrath of Khan 3.5/4 3.0/4
209. Star Trek III: The Search for Spock 2.5/4 2.7/4
210. Star Trek IV: The Voyage Home 3.0/4 2.8/4
211. Star Trek V: The Final Frontier 2.0/4 2.3/4
212. Star Trek: The Motion Picture 2.5/4 2.6/4
213. Raiders of the Lost Ark 4.0/4 3.3/4
214. Indiana Jones and the Temple of Doom 3.0/4 3.0/4
215. Indiana Jones and the Last Crusade 3.5/4 3.2/4
216. Jurassic Park 4.0/4 3.2/4
217. Lost World: Jurassic Park 2.5/4 2.5/4
218. Jurassic Park 3 2.0/4 2.3/4
219. Jurassic World 3.0/4 2.7/4
220. Jurassic World: Fallen Kingdom 2.0/4 2.4/4
221. Jurassic World Dominion 2.5/4 2.3/4
222. Alien 4.0/4 3.3/4
223. Aliens 4.0/4 3.3/4
224. Prometheus (2012) 2.5/4 2.8/4
225. Alien: Covenant 2.5/4 2.6/4
226. The Terminator 3.5/4 3.1/4
227. Terminator 2: Judgement Day 4.0/4 3.2/4
228. Terminator Salvation 2.5/4 2.6/4
229. The Matrix 3.5/4 3.2/4
230. The Matrix Reloaded 2.5/4 2.6/4
231. The Matrix Resurrections 2.0/4 2.2/4
232. The Matrix Revolutions 2.5/4 2.5/4
233. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 3.0/4 3.1/4
234. Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest 2.5/4 2.8/4
235. Pirates of the Caribbean: At Worlds End 2.5/4 2.7/4
236. Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales 2.5/4 2.6/4
237. Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides 2.0/4 2.7/4
238. Scream (1996) 3.0/4 2.8/4
239. Scream 2 2.0/4 2.5/4
240. Scream 3 2.0/4 2.2/4
241. Scream 4 2.5/4 2.6/4
242. Scream (2022) 3.0/4 2.7/4
243. Minions (2015) 2.5/4 2.4/4
244. Minions: The Rise of Gru 2.5/4 2.6/4
245. Beauty and the Beast (1991) 4.0/4 3.2/4
246. Snow White and the Seven Dwarfs 3.5/4 3.0/4
247. Cinderella (1950) 3.5/4 2.9/4
248. Tarzan (1999) 3.0/4 2.8/4
249. Hercules (1997) 2.5/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name