Top 10 Movies of 2018 (and Honorable Mentions) by Logan D. McCoy

Top 10 Movies of 2018 (and Honorable Mentions)

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Rider (2018) 4.0/4 3.0/4
2. Roma 4.0/4 3.3/4
3. Hereditary 4.0/4 3.0/4
4. First Reformed 4.0/4 3.2/4
5. If Beale Street Could Talk 4.0/4 2.9/4
6. The Favourite 4.0/4 3.2/4
7. Shoplifters ( Manbiki kazoku ) 4.0/4 3.3/4
8. BlacKkKlansman 4.0/4 3.2/4
9. Searching 4.0/4 3.1/4
10. First Man 4.0/4 2.8/4
11. Annihilation 4.0/4 2.8/4
12. Black Panther (2018) 4.0/4 3.1/4
13. A Quiet Place (2018) 4.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name