Ranking Guillermo del Toro Movies by Logan D. McCoy

Ranking Guillermo del Toro Movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) 4.0/4 3.2/4
2. The Shape of Water 4.0/4 3.1/4
3. Devil's Backbone, The ( espinazo del diablo, El ) 4.0/4 3.0/4
4. Guillermo del Toro's Pinocchio 4.0/4 2.9/4
5. Hellboy II: The Golden Army 3.5/4 2.7/4
6. Cronos 3.0/4 2.6/4
7. Hellboy (2004) 3.0/4 2.7/4
8. Pacific Rim 3.0/4 2.6/4
9. Frankenstein (2025) 3.0/4 3.1/4
10. Mimic (1997) 3.0/4 2.3/4
11. Blade II 3.0/4 2.6/4
12. Nightmare Alley (2021) 2.5/4 2.8/4
13. Crimson Peak 2.5/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name