Ranking Robert Zemeckis Movies by Logan D. McCoy

Ranking Robert Zemeckis Movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. Who Framed Roger Rabbit? 4.0/4 2.9/4
2. Back to the Future 4.0/4 3.3/4
3. Cast Away (2000) 4.0/4 3.0/4
4. Romancing the Stone 4.0/4 2.8/4
5. Contact (1997) 4.0/4 2.7/4
6. I Wanna Hold Your Hand 4.0/4 2.8/4
7. Flight (2012) 4.0/4 2.9/4
8. Used Cars 3.5/4 2.7/4
9. The Walk (2015) 3.5/4 3.0/4
10. Back to the Future Part II 3.0/4 3.0/4
11. Forrest Gump 3.0/4 3.3/4
12. Back to the Future Part III 3.0/4 2.8/4
13. A Christmas Carol (2009) 3.0/4 2.7/4
14. Death Becomes Her 2.5/4 2.4/4
15. Allied 2.5/4 2.5/4
16. The Polar Express 2.5/4 2.7/4
17. The Witches (2020) 2.0/4 2.2/4
18. What Lies Beneath 2.0/4 2.4/4
19. Welcome to Marwen 1.5/4 2.0/4
20. Pinocchio (2022) 1.0/4 1.6/4
21. Beowulf (2007) 1.0/4 2.4/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name