Films of 2018 by AR

Films of 2018

# Movie Title Rating Overall Add
1. Shoplifters ( Manbiki kazoku ) 4.0/4 3.3/4
2. The Favourite 4.0/4 3.2/4
3. Annihilation 3.5/4 2.8/4
4. Spider-Man: Into the Spider-Verse 3.5/4 3.6/4
5. Isle of Dogs 3.5/4 2.8/4
6. Sorry to Bother You 3.5/4 3.1/4
7. Leave No Trace (2018) 3.0/4 3.0/4
8. Hereditary 3.0/4 3.0/4
9. Venom (2018) 3.0/4 2.5/4
10. Three Identical Strangers 3.0/4 3.1/4
11. Bohemian Rhapsody 2.5/4 2.9/4
12. The Ballad of Buster Scruggs 2.0/4 3.0/4
13. A Star is Born (2018) 2.5/4 3.0/4
14. Ant-Man and the Wasp 2.5/4 2.8/4
15. Early Man 3.0/4 2.9/4
16. Black Panther (2018) 2.5/4 3.1/4
17. Aquaman 2.5/4 2.5/4
18. The Nun (2018) 2.5/4 2.0/4
19. The Cloverfield Paradox 3.0/4 2.0/4
20. Green Book 2.0/4 3.0/4
21. Pacific Rim: Uprising 2.5/4 2.1/4
22. Rampage (2018) 2.5/4 2.3/4
23. Skyscraper (2018) 3.0/4 2.3/4
24. The Hurricane Heist 1.5/4 1.8/4
25. The Little Mermaid (2018) 1.0/4 1.5/4
26. Maze Runner: The Death Cure 2.0/4 2.3/4
27. Cold War ( Zimna wojna ) 3.5/4 3.0/4
28. The House with a Clock in its Walls 2.0/4 2.5/4
29. Jurassic World: Fallen Kingdom 2.0/4 2.4/4
30. Widows (2018) 2.5/4 2.6/4
31. Peter Rabbit 1.0/4 2.1/4
32. Insidious: The Last Key 2.0/4 2.1/4
33. The Meg 2.0/4 2.4/4
34. Deep Blue Sea 2 1.5/4 1.8/4
35. A Quiet Place (2018) 4.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name