Top Movie List by Purplem

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Dawn of the Dead (1979) N/A 3.1/4
2. Everything Everywhere All at Once 4.0/4 3.2/4
3. The Batman (2022) 4.0/4 3.1/4
4. Top Gun: Maverick 4.0/4 3.3/4
5. Star Wars: The Rise of Skywalker N/A 2.4/4
6. The Creator (2023) 4.0/4 2.8/4
7. Thanksgiving 2.5/4 2.8/4
8. Dream Scenario 4.0/4 2.9/4
9. Terrifier 3 4.0/4 3.1/4
10. Anora 3.5/4 3.5/4
11. Conclave 1.5/4 3.0/4
12. We Live in Time 2.0/4 2.6/4
13. Saturday Night (2024) 2.0/4 3.0/4
14. Nosferatu 4.0/4 3.0/4
15. Kill (2024) 4.0/4 3.3/4
16. The Order (2024) 4.0/4 3.2/4
17. Ne Zha 2 ( Nezha: Mo tong nao hai ) 4.0/4 2.6/4
18. No Other Choice ( Eojjeolsuga eobsda ) 4.0/4 2.8/4
19. Obsession (2026) 4.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name