2023: Best to Worst
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | John Wick: Chapter 4 | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Creed III | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | M3GAN | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Missing (2023) | N/A | 3.0/4 | |
| 6. | Scream VI | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Knock at the Cabin | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Boston Strangler (2023) | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 9. | Plane (2023) | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 10. | Cocaine Bear | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 11. | The Super Mario Bros. Movie | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Ant-Man and the Wasp: Quantumania | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 13. | We Have a Ghost | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 14. | Shazam! Fury of the Gods | 2.0/4 | 2.6/4 | |
| 15. | The Old Way (2023) | 2.0/4 | 2.0/4 |



