Black exploitation by Matt Klapmeyer

Black exploitation

# Movie Title Rating Overall Add
1. Aaron Loves Angela 4.0/4 3.3/4
2. Coffy 4.0/4 2.8/4
3. Dr. Black, Mr. Hyde 4.0/4 3.0/4
4. Sweet Sweetback's Baad Asssss Song 4.0/4 2.8/4
5. Blacula N/A 2.3/4
6. Scream Blacula Scream 4.0/4 3.3/4
7. Blackenstein 4.0/4 3.3/4
8. Black Dynamite 4.0/4 2.8/4
9. Shaft (1971) 4.0/4 2.6/4
10. Shaft's Big Score! 4.0/4 2.4/4
11. Shaft in Africa 4.0/4 2.6/4
12. Force Four 4.0/4 3.5/4
13. Boss Nigger 4.0/4 2.5/4
14. The Black Godfather 4.0/4 2.7/4
15. Cleopatra Jones 4.0/4 2.6/4
16. Cleopatra Jones and the Casino of Gold 4.0/4 2.6/4
17. Cooley High 4.0/4 3.0/4
18. Bustin' Out ( Coonskin ) 4.0/4 3.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name