Top Action Movie List by Matt

Top Action

# Movie Title Rating Overall Add
1. John Wick 4.0/4 3.1/4
2. John Wick: Chapter Two 4.0/4 3.1/4
3. John Wick: Chapter 3 - Parabellum 4.0/4 3.0/4
4. John Wick: Chapter 4 4.0/4 3.3/4
5. From the World of John Wick: Ballerina 4.0/4 3.0/4
6. Rambo: First Blood 4.0/4 3.0/4
7. Rambo: First Blood Part 2 4.0/4 2.6/4
8. Rambo III 4.0/4 2.3/4
9. Rambo 4.0/4 2.7/4
10. Rambo: Last Blood 4.0/4 2.3/4
11. Above the Law (1988) 4.0/4 2.4/4
12. Hard to Kill 4.0/4 2.2/4
13. Marked for Death 4.0/4 2.1/4
14. Under Siege 4.0/4 2.4/4
15. Under Siege 2: Dark Territory 4.0/4 2.0/4
16. Fire Down Below (1997) 4.0/4 2.0/4
17. The Glimmer Man 4.0/4 1.7/4
18. Exit Wounds 4.0/4 2.0/4
19. Kill Bill: Volume 2 4.0/4 3.0/4
20. Machete 4.0/4 2.6/4
21. Machete Kills 4.0/4 2.3/4
22. Hercules in New York 4.0/4 1.8/4
23. Conan the Barbarian (1982) 4.0/4 2.7/4
24. Conan the Destroyer 4.0/4 2.4/4
25. Red Sonja (1985) 4.0/4 2.2/4
26. The Terminator 4.0/4 3.1/4
27. Terminator 2: Judgement Day 4.0/4 3.2/4
28. Terminator 3: Rise of the Machines 4.0/4 2.4/4
29. Terminator: Dark Fate 4.0/4 2.5/4
30. Commando (1985) 4.0/4 2.6/4
31. The Running Man (1987) 4.0/4 2.7/4
32. True Lies 4.0/4 2.8/4
33. Total Recall (1990) 4.0/4 2.9/4
34. Kick-Ass 4.0/4 3.0/4
35. Kick-Ass 2 4.0/4 2.5/4
36. Red Heat (1988) 4.0/4 2.4/4
37. Last Action Hero 4.0/4 2.2/4
38. Eraser 4.0/4 2.5/4
39. End of Days 4.0/4 2.2/4
40. The Last Stand (2013) 4.0/4 2.5/4
41. Collateral Damage 4.0/4 2.3/4
42. Raw Deal (1986) 4.0/4 2.1/4
43. The Expendables 4.0/4 2.6/4
44. The Expendables 2 4.0/4 2.6/4
45. The Expendables 3 4.0/4 2.6/4
46. Expend4bles 4.0/4 2.3/4
47. Sister Street Fighter ( Onna hissatsu ken ) 4.0/4 2.9/4
48. Nude Nuns with Big Guns 4.0/4 2.4/4
49. Mr. and Mrs. Smith (2005) 4.0/4 2.5/4
50. Blood and Bone (2009) 4.0/4 2.8/4
51. Messenger of Death 4.0/4 2.3/4
52. The Bone Collector 4.0/4 2.6/4
53. Con Air 4.0/4 2.8/4
54. Nerve 4.0/4 2.7/4
55. The Time Guardian 4.0/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name