Zombies by Matt

Zombies

# Movie Title Rating Overall Add
1. Zombeavers 4.0/4 2.0/4
2. Zombie 108 ( Z-108 qi cheng ) 4.0/4 2.8/4
3. Zombie Apocalypse 4.0/4 2.3/4
4. Zombie Ass: Toilet of the Dead ( Zonbi asu ) 4.0/4 3.7/4
5. Zombie Dawn 4.0/4 2.1/4
6. Zombie 3 ( Zombi 3 ) 4.0/4 2.4/4
7. Zombie 4: After Death ( After Death (Oltre la morte) ) 4.0/4 2.5/4
8. Zombie 5: Killing birds - Raptors 4.0/4 2.5/4
9. Zombie eXs 4.0/4 3.2/4
10. Zombie Tidal Wave 4.0/4 3.3/4
11. Zoombies 4.0/4 2.7/4
12. Zombies! Zombies! Zombies! 4.0/4 2.5/4
13. Zombie Honeymoon 4.0/4 2.7/4
14. Zombie High 4.0/4 2.4/4
15. College Coeds vs. Zombie Housewives 4.0/4 3.5/4
16. Return of the Living Dead 4.0/4 2.7/4
17. Return of the Living Dead Part II 4.0/4 2.6/4
18. Return of the Living Dead 3 4.0/4 2.1/4
19. Return of the Living Dead: Necropolis 4.0/4 2.4/4
20. Return of the Living Dead: Rave to the Grave 4.0/4 2.4/4
21. Night of the Seagulls ( noche de las gaviotas, La ) 4.0/4 3.0/4
22. Return of the Evil Dead ( ataque de los muertos sin ojos, El ) 4.0/4 2.7/4
23. Tombs of the Blind Dead ( noche del terror ciego, La ) 4.0/4 2.7/4
24. Rise of the Dead 4.0/4 2.5/4
25. Rise of the Zombie (2013) 4.0/4 3.2/4
26. Rise of the Zombies (2012) 4.0/4 3.1/4
27. Raiders of the Living Dead 4.0/4 2.5/4
28. Goal of the Dead 4.0/4 3.0/4
29. Tokyo Zombie ( Tôkyô zonbi ) 4.0/4 2.5/4
30. Zombie Strippers 4.0/4 1.6/4
31. Dead & Breakfast 4.0/4 2.5/4
32. Detention of the Dead 4.0/4 2.5/4
33. The Dead 2: India 4.0/4 2.9/4
34. Dead and Deader 4.0/4 2.7/4
35. Dead and the Damned, The ( Cowboys & Zombies ) 4.0/4 2.3/4
36. Little Dead Rotting Hood 4.0/4 3.7/4
37. Night of the Comet 4.0/4 2.6/4
38. Dawn of the Dead (1979) 4.0/4 3.1/4
39. Day of the Dead (1985) 4.0/4 2.8/4
40. Day of the Dead 2: Contagium 4.0/4 2.1/4
41. Day of the Dead (2008) 4.0/4 1.7/4
42. Day of the Dead: Bloodline 4.0/4 2.0/4
43. Re-Animator 4.0/4 2.8/4
44. Brain Dead (2007) 4.0/4 2.8/4
45. Sugar Hill (1974) 4.0/4 2.5/4
46. My Uncle John is a Zombie! 4.0/4 3.5/4
47. 28 Days Later 4.0/4 3.0/4
48. 28 Weeks Later 4.0/4 2.7/4
49. 28 Years Later 4.0/4 2.7/4
50. Resident Evil (2002) 4.0/4 2.7/4
51. Resident Evil: Apocalypse 4.0/4 2.5/4
52. Resident Evil: Extinction 4.0/4 2.6/4
53. Resident Evil: Afterlife 4.0/4 2.5/4
54. Resident Evil: Retribution 4.0/4 2.3/4
55. Resident Evil: The Final Chapter 4.0/4 1.8/4
56. ZMD: Zombies of Mass Destruction 4.0/4 2.5/4
57. Aquarium of the Dead 4.0/4 3.0/4
58. Dead Alive ( Braindead ) 4.0/4 2.8/4
59. Abraham Lincoln vs. Zombies 4.0/4 2.4/4
60. Creatures from the Pink Lagoon 4.0/4 3.0/4
61. Pro Wrestlers vs Zombies 4.0/4 2.5/4
62. The Amazing Adventures of the Living Corpse 4.0/4 3.8/4
63. Revenge of the Dead ( Zeder ) 4.0/4 3.3/4
64. The Stuff 4.0/4 2.1/4
65. Dance of the Dead 4.0/4 2.5/4
66. Attack of the Lederhosen Zombies 4.0/4 2.9/4
67. Dawn of the Dead (2004) 4.0/4 2.8/4
68. Milfs vs. Zombies 4.0/4 3.0/4
69. Horde, The ( horde, La ) 4.0/4 2.5/4
70. The Biker Warrior Babe vs. The Zombie Babies from Hell 4.0/4 2.7/4
71. Zombie Spring Breakers aka Ibiza Undead 4.0/4 3.0/4
72. Queens of the Dead 4.0/4 2.7/4
73. Zombie Island ( Gu dao bing du shi jian ) 4.0/4 2.8/4
74. They Came from Within ( Shivers ) 4.0/4 2.6/4
75. Dellamorte Dellamore ( Cemetery Man ) 4.0/4 2.5/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name