Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Fanny and Alexander | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Magnolia | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Mulholland Drive | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Paris, Texas | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Schindler's List | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | The Deer Hunter | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Spirited Away ( Sen to Chihiro no kamikakushi ) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | Lost in Translation | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Requiem for a Dream | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | United 93 | 4.0/4 | 2.9/4 |
Recent Comments
Allison - wrote on 09/08/07 at 10:19 PM CT
Top Movie List comment
good list mika. i'm still too scared to see united93. i don't know if i could enjoy it.




