Cyberpunk Films
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Alien | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Escape from New York | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Blade Runner | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Tron | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Videodrome | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Repo Man (1984) | N/A | 2.5/4 | |
| 7. | RoboCop (1987) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Akira | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Judge Dredd (1995) | N/A | 2.2/4 | |
| 10. | The Fifth Element | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 11. | The Matrix | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 12. | The Matrix Reloaded | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 13. | The Matrix Revolutions | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 14. | The Animatrix | N/A | 2.7/4 | |
| 15. | Paycheck | N/A | 2.1/4 | |
| 16. | A Scanner Darkly | N/A | 2.7/4 | |
| 17. | Renaissance | N/A | 2.5/4 |



