Top Movies of 2007
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | No Country for Old Men | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Ratatouille | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 3. | The Bourne Ultimatum | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Knocked Up | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Before the Devil Knows You're Dead | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Zodiac (2007) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Eastern Promises | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Hot Fuzz | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 10. | The Simpsons Movie | 3.0/4 | 2.7/4 |



