THRILLER, eng ing eengg!!!
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Final Destination (2000) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 2. | Final Destination 2 | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 3. | Final Destination 3 | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 4. | House of Wax (2005) | 1.0/4 | 1.9/4 | |
| 5. | Disturbia | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Jurassic Park | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Jurassic Park 3 | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 8. | The Happening (2008) | 1.5/4 | 1.9/4 | |
| 9. | The Black Dahlia | 1.5/4 | 2.0/4 | |
| 10. | Deep Blue Sea (1999) | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 11. | Death Race | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 12. | Basic Instinct 2 | 1.5/4 | 1.6/4 | |
| 13. | Collateral | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Godzilla (1998) | 2.5/4 | 1.9/4 | |
| 15. | King Kong (2005) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 16. | The Man in the Iron Mask (1998) | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 17. | Mr. Brooks | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 18. | Red Eye | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 19. | Snakes on a Plane | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 20. | Saw II | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 21. | Saw III | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 22. | Swimfan | 2.0/4 | 1.8/4 | |
| 23. | V for Vendetta | 2.5/4 | 3.0/4 |



