Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Kings of the Road ( Im Lauf der Zeit ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Eureka ( Yurîka ) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Fallen Angels ( Duo luo tian shi ) | 0.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Yi Yi | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Fireworks ( Hana-bi ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | 2001: A Space Odyssey | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Vive L'Amour ( Ai qing wan sui ) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Café Lumière ( Kôhî jikô ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Two-Lane Blacktop | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) | 4.0/4 | 3.4/4 |



