Top Action Movie List by Jones

Top Action

# Movie Title Rating Overall Add
1. Raiders of the Lost Ark 4.0/4 3.3/4
2. Die Hard 4.0/4 3.3/4
3. The Dirty Dozen 4.0/4 3.1/4
4. Rambo: First Blood 3.5/4 3.0/4
5. Red Dawn (1984) 4.0/4 2.6/4
6. Dr. No 3.5/4 2.8/4
7. From Russia with Love 4.0/4 3.0/4
8. Goldfinger 4.0/4 3.1/4
9. Thunderball 3.5/4 2.8/4
10. You Only Live Twice 3.5/4 2.8/4
11. Never Say Never Again 4.0/4 2.4/4
12. Casino Royale (2006) 4.0/4 3.1/4
13. The Guns of Navarone 4.0/4 3.0/4
14. Force 10 from Navarone 3.5/4 2.6/4
15. Band of the Hand 3.5/4 2.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name