Top Horror Movie List by horrorlover101

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. House of 1,000 Corpses 4.0/4 2.5/4
2. Dracula (1992) 4.0/4 2.9/4
3. Sleepy Hollow 3.0/4 2.8/4
4. Interview with the Vampire 4.0/4 3.0/4
5. The Exorcist (1973) 4.0/4 3.1/4
6. Poltergeist (1982) 3.0/4 3.0/4
7. The Lost Boys 4.0/4 2.9/4
8. Se7en 4.0/4 3.3/4
9. A Nightmare on Elm Street (1984) 3.0/4 3.0/4
10. From Dusk Till Dawn 4.0/4 2.8/4
11. Fright Night (1985) 3.0/4 2.8/4
12. Halloween (2007) 4.0/4 2.4/4
13. The Butterfly Effect (2004) 3.0/4 2.7/4
14. The Crow (1994) 3.0/4 3.0/4
15. Scream (1996) 3.0/4 2.8/4
16. Scream 2 3.0/4 2.5/4
17. The Omen (1976) 4.0/4 2.9/4
18. The Hills Have Eyes (2006) 4.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name