Top Movie List by indiecool

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Annie Hall 4.0/4 3.1/4
2. Best of Youth, The ( Meglio gioventù, La ) 4.0/4 3.2/4
3. Blindness 4.0/4 2.5/4
4. Crimes and Misdemeanors 4.0/4 3.0/4
5. Down by Law 4.0/4 2.9/4
6. Hoop Dreams 4.0/4 3.0/4
7. Husbands and Wives 4.0/4 2.7/4
8. Life is Beautiful ( vita è bella, La ) 4.0/4 3.2/4
9. Magnolia 4.0/4 3.1/4
10. The Man Who Shot Liberty Valance 4.0/4 3.2/4
11. Manhattan 4.0/4 3.1/4
12. Match Point 3.5/4 2.8/4
13. The Royal Tenenbaums 4.0/4 2.9/4
14. Rushmore 4.0/4 3.0/4
15. Scenes from a Marriage ( Scener ur ett äktenskap ) 4.0/4 3.0/4
16. Seventh Seal, The ( Det Sjunde inseglet ) 4.0/4 3.2/4
17. The Spanish Prisoner 3.5/4 2.8/4
18. There Will Be Blood 3.5/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name