Wes Anderson
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bottle Rocket (1996) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | The Darjeeling Limited | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | The Life Aquatic with Steve Zissou | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | The Royal Tenenbaums | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Rushmore | 4.0/4 | 3.0/4 | 
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | Bottle Rocket (1996) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | The Darjeeling Limited | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | The Life Aquatic with Steve Zissou | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | The Royal Tenenbaums | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Rushmore | 4.0/4 | 3.0/4 | 
| Are you sure you want to delete this comment? | 
| Are you sure you want to delete this list? | 
| Are you sure you want to delete this comment? | 
| Enter a new list name |