Persuit of Happinies by glorious angel

Persuit of Happinies

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Matrix 4.0/4 3.2/4
2. Braveheart (1995) N/A 3.2/4
3. Seven Samurai, The ( Shichinin no samurai ) N/A 3.3/4
4. Gladiator (2000) 4.0/4 3.2/4
5. The Sixth Sense 4.0/4 3.2/4
6. Wall-E 3.0/4 3.2/4
7. Gran Torino N/A 3.2/4
8. Kung Fu Panda 3.0/4 3.0/4
9. The Curious Case of Benjamin Button 4.0/4 2.9/4
10. Wanted (2008) 3.0/4 2.7/4
11. Revolutionary Road 3.0/4 2.8/4
12. Rambo N/A 2.7/4
13. The Incredible Hulk 3.0/4 2.7/4
14. Changeling (2008) 3.0/4 2.9/4
15. Definitely, Maybe 3.0/4 2.8/4
16. Twilight (2008) 4.0/4 2.2/4
17. Hancock N/A 2.6/4
18. Seven Pounds 4.0/4 2.9/4
19. Sex and the City: The Movie 3.0/4 2.4/4
20. I Am Legend 4.0/4 2.8/4
21. The Pursuit of Happyness 4.0/4 3.0/4
22. Crash (2005) N/A 2.9/4
23. Constantine N/A 2.6/4
24. Rocky (1976) N/A 3.2/4
25. Stardust (2007) 3.0/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name