Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add | 
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Notebook (2004) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | The Boondock Saints | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Lock, Stock and Two Smoking Barrels | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Snatch | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Casino | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Juno | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Office Space | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | The Dark Knight | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 12. | Chicago (2002) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Moulin Rouge (2001) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Mamma Mia! | 4.0/4 | 2.6/4 | 



