Mega-Bombs
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Adventures of Pluto Nash | 1.0/4 | 1.4/4 | |
| 2. | Cutthroat Island | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 3. | Town & Country | 1.5/4 | 1.8/4 | |
| 4. | A Sound of Thunder | 0.5/4 | 1.3/4 | |
| 5. | Stealth (2005) | 0.5/4 | 1.9/4 | |
| 6. | The Alamo (2004) | 1.0/4 | 2.1/4 | |
| 7. | The 13th Warrior | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 8. | Final Fantasy: The Spirits Within | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 9. | Osmosis Jones | 2.0/4 | 2.2/4 | |
| 10. | Inchon | N/A | 2.3/4 | |
| 11. | Heaven's Gate | N/A | 2.2/4 | |
| 12. | Raise the Titanic | N/A | 1.8/4 | |
| 13. | The Postman (1997) | 1.5/4 | 2.4/4 | |
| 14. | Titan A.E. | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 15. | Monkeybone | 1.5/4 | 1.7/4 | |
| 16. | Stay (2005) | 1.0/4 | 2.5/4 | |
| 17. | Eye See You ( D-Tox ) | 1.5/4 | 2.0/4 | |
| 18. | Pirates (1986) | N/A | 1.9/4 | |
| 19. | Cleopatra (1963) | N/A | 2.6/4 | |
| 20. | Intolerance | N/A | 2.9/4 | |
| 21. | Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000 | 1.0/4 | 0.9/4 |
Recent Comments
Chris Kavan - wrote on 03/25/10 at 10:27 AM CT
Mega-Bombs comment
Great list, but needs more Waterworld & Battlefield Earth.



