Top Action Movie List by industrialist

Top Action

# Movie Title Rating Overall Add
1. Exiled ( Fong juk ) 3.0/4 2.7/4
2. Killer, The ( Dip huet seung hung ) 4.0/4 3.0/4
3. Dobermann N/A 2.8/4
4. Die Hard 4.0/4 3.3/4
5. Fulltime Killer ( Chuen jik sat sau ) 3.0/4 2.6/4
6. Hard Boiled ( Lat sau san taam ) 3.0/4 2.9/4
7. Rambo: First Blood 4.0/4 3.0/4
8. The Bourne Identity (2002) 3.5/4 3.1/4
9. Professional, The ( Léon ) 3.0/4 3.3/4
10. Assault on Precinct 13 (1976) 3.5/4 2.9/4
11. Predator (1987) 3.5/4 3.0/4
12. Enter the Dragon 2.5/4 3.1/4
13. Under Siege N/A 2.4/4
14. Lethal Weapon 3.0/4 3.0/4
15. Desperado (1995) 3.0/4 2.8/4
16. Where Eagles Dare N/A 2.9/4
17. The Dirty Dozen N/A 3.1/4
18. Naked Killer ( Chik loh go yeung ) N/A 2.8/4
19. Raid: Redemption, The ( Serbuan maut ) 3.0/4 3.0/4
20. Hard Target N/A 2.3/4
21. Rambo III 3.0/4 2.3/4
22. Commando (1985) 3.0/4 2.6/4
23. Crouching Tiger, Hidden Dragon ( Wo hu cang long ) 3.5/4 3.0/4
24. True Lies 3.5/4 2.8/4
25. Cobra (1986) 3.0/4 2.1/4
26. Protector, The ( Tom yum goong ) 3.0/4 2.5/4
27. Bullet Train, The ( Shinkansen daibakuha ) 2.0/4 2.0/4
28. Code of Silence 2.5/4 2.4/4
29. Dragon Flies ( Man from Hong Kong, The ) N/A 2.9/4
30. Sorcerer (1977) N/A 2.8/4
31. Drive (1998) 3.5/4 2.4/4
32. Vanishing Point 3.0/4 2.7/4
33. Face/Off 2.5/4 2.7/4
34. Death Wish (1974) N/A 2.9/4
35. Seven Samurai, The ( Shichinin no samurai ) 3.0/4 3.3/4
36. Goldfinger 3.5/4 3.1/4
37. The French Connection 3.0/4 3.1/4
38. The Dark Knight 3.5/4 3.4/4
39. Dirty Harry 3.0/4 3.1/4
40. City of Violence, The ( Jjakpae ) N/A 3.1/4
41. Man from Nowhere, The ( Ajeossi ) N/A 3.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name