Worst Sci-Fi Movie List by industrialist

Worst Sci-Fi

# Movie Title Rating Overall Add
1. Rollerball (2002) 0.5/4 1.2/4
2. Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000 1.0/4 0.9/4
3. Star Wars: Episode II - Attack of the Clones 0.5/4 2.4/4
4. Wing Commander 1.0/4 1.5/4
5. Star Wars: The Clone Wars 0.5/4 1.9/4
6. Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith 0.5/4 2.8/4
7. Godzilla (1998) 1.0/4 1.9/4
8. Lost in Space 1.0/4 2.1/4
9. Freejack 1.0/4 2.1/4
10. Aeon Flux 0.5/4 2.0/4
11. Ultraviolet 1.0/4 1.7/4
12. Paycheck 1.0/4 2.1/4
13. Speed Racer 0.5/4 2.3/4
14. The Day the Earth Stood Still (2008) 0.5/4 2.1/4
15. Thunderbirds (2004) 0.5/4 1.6/4
16. Metalstorm: The Destruction of Jared-Syn 1.0/4 1.7/4
17. Yor: Hunter from the Future ( mondo di Yor, Il ) 1.0/4 2.1/4
18. The Incredible Melting Man N/A 2.1/4
19. Transformers: Revenge of the Fallen 0.5/4 2.2/4
20. The Core 0.5/4 2.1/4
21. The Matrix Revolutions 1.0/4 2.5/4
22. The Island of Dr. Moreau (1996) N/A 1.7/4
23. The Happening (2008) 0.5/4 1.9/4

Recent Comments

Drive-In Massacre - wrote on 09/29/09 at 02:34 PM CT

Worst Sci-Fi List comment

You must be a Spoony fan...unless ofcoarse you are spoony!!

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name