Top Action Movie List by noseatbelts

Top Action

# Movie Title Rating Overall Add
1. Hot Fuzz 4.0/4 3.0/4
2. Die Hard 4.0/4 3.3/4
3. The Transformers (2007) 4.0/4 2.8/4
4. 300 4.0/4 2.9/4
5. Casino Royale (2006) 3.5/4 3.1/4
6. Danny the Dog ( Unleashed ) 3.5/4 2.8/4
7. The Transporter N/A 2.7/4
8. The Boondock Saints 4.0/4 2.9/4
9. Serenity (2005) 4.0/4 3.0/4
10. Final Fantasy VII - Advent Children N/A 2.7/4
11. The Matrix 4.0/4 3.2/4
12. V for Vendetta N/A 3.0/4
13. Braveheart (1995) 3.5/4 3.2/4
14. X2 - X-Men United 3.0/4 2.9/4
15. The Bourne Supremacy 4.0/4 3.1/4
16. The Bourne Ultimatum N/A 3.2/4
17. The Bourne Identity (2002) 3.0/4 3.1/4
18. The Protector (1985) N/A 2.4/4
19. Gladiator (2000) 3.5/4 3.2/4
20. Saving Private Ryan 3.5/4 3.3/4

Recent Comments

Allison
Allison
Movie God

Allison - wrote on 09/19/07 at 12:47 AM CT

Top Action List comment

The Transporter is so great. Thank you for this list and it would be great to see more lists in the future.

Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name