Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | Fight Club | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Se7en | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 4. | Saving Private Ryan | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | American Beauty | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Memento | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | The Usual Suspects | N/A | 3.3/4 | |
| 8. | The Big Lebowski | N/A | 3.1/4 | |
| 9. | Slumdog Millionaire | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Gladiator (2000) | N/A | 3.2/4 | |
| 11. | Office Space | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | No Country for Old Men | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 13. | American History X | N/A | 3.2/4 | |
| 14. | North by Northwest | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 15. | City of God ( Cidade de Deus ) | N/A | 3.3/4 | |
| 16. | The Bourne Ultimatum | N/A | 3.2/4 | |
| 17. | The Wizard of Oz (1939) | N/A | 3.2/4 | |
| 18. | Juno | N/A | 2.9/4 | |
| 19. | Wall-E | N/A | 3.2/4 | |
| 20. | The Bourne Identity (2002) | N/A | 3.1/4 |



