Best of 2013 by Nick

Best of 2013

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Wolf of Wall Street 4.0/4 3.3/4
2. Star Trek Into Darkness 3.5/4 3.0/4
3. World War Z 3.5/4 2.8/4
4. Thor: The Dark World 3.5/4 2.8/4
5. The Hobbit: The Desolation of Smaug 3.5/4 3.0/4
6. Man of Steel 3.5/4 2.7/4
7. White House Down 3.5/4 2.6/4
8. Iron Man 3 3.5/4 2.9/4
9. Elysium 3.5/4 2.7/4
10. Oblivion 3.5/4 2.6/4
11. Fast & Furious 6 3.0/4 2.8/4
12. American Hustle 3.0/4 3.0/4
13. The Wolverine 3.0/4 2.7/4
14. Gravity 3.0/4 3.1/4
15. Rush (2013) 3.0/4 3.1/4
16. Riddick 3.0/4 2.6/4
17. The Conjuring 3.0/4 3.1/4
18. Pacific Rim 3.0/4 2.6/4
19. Now You See Me 3.0/4 2.9/4
20. The Spectacular Now 3.0/4 3.0/4
21. Despicable Me 2 3.0/4 2.9/4
22. Side Effects (2013) 3.0/4 2.9/4
23. The Hunger Games: Catching Fire 2.5/4 3.0/4
24. The Lone Ranger (2013) 2.5/4 2.5/4
25. The Internship 2.5/4 2.4/4
26. G.I. Joe: Retaliation 2.5/4 2.2/4
27. After Earth 2.5/4 2.1/4
28. Dark Skies 2.5/4 2.5/4
29. The Croods 2.5/4 2.8/4
30. Nebraska 2.0/4 3.0/4
31. Anchorman 2: The Legend Continues 2.0/4 2.4/4
32. This is the End 2.0/4 2.7/4
33. Stand Up Guys (2013) 1.5/4 2.4/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name