Favorites of 2018 by Austin Shagwell

Favorites of 2018

# Movie Title Rating Overall Add
1. Hereditary 4.0/4 3.0/4
2. Crazy Rich Asians 3.5/4 3.0/4
3. Can You Ever Forgive Me? 3.0/4 2.9/4
4. The Favourite 3.5/4 3.2/4
5. Beautiful Boy (2018) 3.5/4 3.1/4
6. A Star is Born (2018) 3.5/4 3.0/4
7. Bohemian Rhapsody 3.5/4 2.9/4
8. Spider-Man: Into the Spider-Verse 3.5/4 3.6/4
9. Eighth Grade 3.5/4 3.2/4
10. Black Panther (2018) 3.0/4 3.1/4
11. Suspiria (2018) 3.0/4 2.7/4
12. Green Book 3.0/4 3.0/4
13. A Quiet Place (2018) 3.0/4 3.1/4
14. Boy Erased 3.0/4 2.7/4
15. Roma 3.0/4 3.3/4
16. The Wife (2018) 3.0/4 2.6/4
17. Won't You Be My Neighbor? 3.5/4 3.4/4
18. Avengers: Infinity War 3.0/4 3.3/4
19. Vice (2018) 2.5/4 2.9/4
20. BlacKkKlansman 3.0/4 3.2/4
21. Ready Player One 3.0/4 3.0/4
22. First Man 3.0/4 2.8/4
23. Halloween (2018) 3.0/4 2.7/4
24. Burning ( Beoning ) 3.0/4 3.0/4
25. Mary Poppins Returns 3.0/4 2.7/4
26. Isle of Dogs 3.0/4 2.8/4
27. Sorry to Bother You 3.0/4 3.1/4
28. Incredibles 2 3.0/4 3.2/4
29. Love, Simon 2.5/4 3.0/4
30. Hotel Artemis 2.5/4 2.6/4
31. Ant-Man and the Wasp 2.5/4 2.8/4
32. Deadpool 2 2.5/4 3.1/4
33. Jurassic World: Fallen Kingdom 2.5/4 2.4/4
34. Aquaman 2.5/4 2.5/4
35. Bird Box 2.5/4 2.6/4
36. Ocean's 8 2.0/4 2.4/4
37. The Meg 2.5/4 2.4/4
38. Vox Lux 2.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name