My Wish List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Smiley Face | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 2. | Up (2009) | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Michael Jackson's This is It | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Amélie ( Fabuleux destin d'Amélie Poulain, Le ) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Away We Go | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Spirited Away ( Sen to Chihiro no kamikakushi ) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Who's Afraid of Virginia Woolf? | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | The Color Purple (1985) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Little Shop of Horrors (1986) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Persepolis | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Some Like It Hot (1959) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Evita | N/A | 2.5/4 | |
| 14. | The Fighter (2010) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 15. | What Ever Happened to Baby Jane? | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 16. | Medicine for Melancholy | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 17. | Howl's Moving Castle ( Hauru no ugoku shiro ) | N/A | 3.2/4 |



