Top Johnny Depp Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Edward Scissorhands | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street (2007) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Fear and Loathing in Las Vegas | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Benny & Joon | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 6. | What's Eating Gilbert Grape | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Secret Window | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 8. | Sleepy Hollow | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Once Upon a Time in Mexico | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 10. | The Ninth Gate | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 11. | Blow | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Platoon | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Ed Wood | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 14. | Cry-Baby | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 15. | Finding Neverland | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 16. | Donnie Brasco | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 17. | Charlie and the Chocolate Factory | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 18. | From Hell | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 19. | Before Night Falls | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 20. | Chocolat (2000) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 21. | Corpse Bride | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 22. | The Man Who Cried | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 23. | Nick of Time | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 24. | The Libertine (2005) | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 25. | Don Juan de Marco | 2.0/4 | 2.4/4 |
Recent Comments
Court J. - wrote on 03/29/09 at 06:13 PM CT
Top Johnny Depp Movies comment
Man i love me some Chocolat!!




